آخرین اخبار :

Catia.ir

طراحی شراد فن خودرو
کانکس شرکت قصریخ
نگهدارنده سپر تندر 90
پروانه فن پراید
نگهدارنده پروژکتور تندر 90
صافی بنزین خودرو پژو
رادیاتور خودرو مگان
سیمرغ جشنواره فجر
پمپ کمپرسور

نسخه های نرم افزار کتیا CATIA

آمار کاربران

تاریخچه شرکت داسو Dassault

   تاریخچه شرکت داسو Dassault
 
 
 
 
شرکت Dassault در سال 1929  توسط مارسل داسو مخترع و مهندس فرانسوی که او راه پدر صنایع هواپیما سازی فرانسه می نامند تاسیس شد.
 
متولد 1892 در شهر پاریس
 
در سال 1929 گروه گروه هوانوردی داسو را به نام داسو اویشن Dassault Aviation را تاسیس نمود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 عمده شهرت جهانی این شرکت انواع هواپیما هایی است که این شرکت در تاریج نزدیک به صد ساله خود به بازار جهانی روانه کرده است، از معرف ترین محصولات این شرکت انواع جت های مسافربری  Falcon ، انواع جنگنده میراژ، جنگنده رافائل و هواپیما های جاسوسی شناسایی این شرکت است. شرکت داسو تنها شرکت هوانوردی جهان است که در مالکیت خانواده بنیان گذاران خود قرار دارد. این شرکت درحال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین و استراتژیک ترین شرکتهای کشور فرانسه محسوب می شود.
 
 
 
Dassault Falcon
داسو فالکن نام تجاری هواپیما های مسافربری جت های شخصی شرکت داسو است که با 2 یا 3 موتور از مدل های مختلف روانه بازار جهانی شده است.
 
 
 
 
Dassault Mirage
داسو میراژ یک جنگنده چند منظوره سبک ساخت شرکت داسو Dassault که در مدل های مختلف F1، F3 و 2000 تاکنون به تولید رسیده است.
 
 
 
 
Dassault Rafale
داسو رافائل یکی از جدیدترین جنگنده های ساخت شرکت داسو است که از سال 2001 به خدمت نیروی هوایی ارتش فرانسه گرفته شده است.
 
 
 
 
در سال 1969 این شرکت برای تسریع در فرآیند ساخت محصولات خود کامپیوتری تک کاربرد با نام CATI را در واحدی جداگانه که بعدها آن را Dassault Systemes نام نهاد راه اندازی نمود، این کامپیوتر طراحی که اولین در نوع خود بود باعث پیشرفت و سرعت بخشی در ساخت محصولات شرکت داسو شد و این شرکت را برآن داشت تا با سرمایه گذاری بر روی این کامپیوتر در جهت سرعت بخشی به تولیدات خود و همچین فروش این کامپیوتر به شرکت های دیگر هرچه بیشتر درآمدزایی کند.
همگام با جهان شرکت داسو سیستمز در سال 1981 به عنوان نقطه عطفی در صنعت کامپیوتر در جهان پس معرفی اولین سیستم عامل شخصی بصورت فراگیر توسط کمپانی مایکروسافت، نرم افزار CATIA به عنوان اولین نرم افزار طراحی در جهان با مشارکت بزرگترین شرکت کامپیوتری جهان IBM آمریکا روانه بازار جهانی کرد.
همکاری استراتژیک دو شرکت قدرتمند و ثروتمند داسو و ای بی ام باعث موفقیت فروش نرم افزار CATIA در بزرگترین شرکتهای صنعتی آمریکایی در صنایع هوافضا، خودروسازی، کشتی سازی، لوازم خانگی و نظامی شد.
پشتوانه تاریخی و مالی شرکتهای سازنده و حامی نرم افزار CATIA همواره این نرم افزار موفق تر از رقبای نرم افزاری خود در کسب بازار نرم افزار شرکت های بزرگ صنعتی جهان کرده است. 
 
 
 
 
برگرفته از کتاب ترفندهای تسلط بر طراحی با کتیا CATIA
 
 
 
 
اخبار شرکت داسو Dassault :
 
هواپيماى خورشيدى ايمپالس پروژه اى جهانى از شركت داسو Dassault  طراحى شده با نرم افزار كتيا
 
 
 
    
بازديد : 11539 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : تاریخچه شرکت داسو Dassault تاریخچه شرکت داسو Dassault

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

static ©